>

Kurtuvėnų regioninio parko Jautmalkės gamtos mokykla

Miškų apsuptyje atrask gamtą ir save!

IMG_7447.JPG

Jautmalkės gamtos mokyklos architektūra buvo įkvėpta XIX a. pab. - XX a. pr. Žemaitijos ūkininko sodybos pavyzdžio. 
Sodybos pirmame aukšte įrengtos edukacinės patalpos su reguliuojamo aukščio stalais, kėdėmis, sėdmaišiais, projektoriais, yra virtuvėlė, vonios kambarys, pritaikytas žmonėms su negalia. Antrame aukšte įrengtos miegamos patalpos 30 žmonių.
Lauko erdvėje rasite stovyklavietę, pavėsinę, dušus ir tualetus. Lauke vienu metu gali apsistoti iki 200 žmonių.

 

 

Daugiau informacijos ir registracija tel. 8 685 72288, el. paštu [email protected]

 

 

EDUKACIJOS:

IMG_7450 (1).JPG "Piemenų pramanai". Patirkite smagų buvimą gamtoje: Žemaitiškos trobos kieme mokysimės susikurti laužą, susipažinsime su tradiciniais muzikiniais instrumentais, pabandysime išpūsti kerdžiaus ragą, išsikepsime žarijose tikro ,,piemenų kugelio“ bei galėsite įvertinti savo jėgas piemenų žaidimuose.

Užsiėmimo trukmė 1,5val.

Norite pasibūti ilgiau? Viešnagę galite pratęsti kieme prie laužo, išeidami į žygį parko pažintiniais takais ar į Lankytojų centrą Kurtuvėnų miestelyje.

Kaina - 6 Eur asmeniui (grupei iki 25 žm.).

Galima dalyvauti su Kultūros pasu! https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4043 ir https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4390

 

 

IMG_7451.JPG"Ženklai aplinkoje" (Pėdsakų beieškant). Jautmalkės gamtos mokyklos teritorijoje susipažįstama su pagrindiniais objektais, prisimenami Lietuvoje aptinkami gyvūnai, vaikai supažindinami su pastebėtais Kurtuvėnų regioniniame parke.

Aptariama kada lengviausia sutikti laukinius gyvūnus, kaip geriausia elgtis miške norint juos pamatyti.

Apsiginklavę padidinamaisiais stiklais ir žiūronais dalyviai išeina į žygį. Randami objektai labai priklauso nuo metų sezono, oro sąlygų, todėl kiekvieną kartą kelionė, kad ir tuo pačiu maršrutu, gali padovanoti vis kitokius įspūdžius.

Einant kaimo keliukais ir miško takai atkreipiamas dėmesys į žmonių veiklos ženklus, vaikai skatinami stebėti aplinką, klausytis garsų, pastebėti gyvūnų veiklos žymes, gyvūnų buveines, pamatyti ir atpažinti pėdsakus, miške stebimas besikeičiantis kraštovaizdis.

Edukacijos trukmė 1,5val.

Kaina - 4,50 Eur asmeniui

 

 

IMG_7449.JPG"Pasaulio šalių kryptis" (Orientavimasis). Pasaulio šalių kryptis mokomasi nustatyti pagal Saulę ir kitus gamtinius orientyrus (pagal apsamanojusius kamienus, pagal vešlesnę medžių lają ir pan.). Edukacijos metu mokomasi naudotis kompasu, žemėlapiu, vykdant smagias orientacines užduotis.

Edukacijos trukmė 1,5val.

Kaina - 4,50 Eur asmeniui

 

 

 

 

IMG_7452.JPG"Miško ekosistema" (Mitybos grandinės). Keliaujant pažintiniu taku tyrinėjama, aiškinamasi ir mokomasi sudaryti bei pateikti paprasčiausių mitybos grandinių pavyzdžių. Aiškinamasi ir bandoma suprasti gyvūnų ir žmonių priklausomybė nuo augalų. Vaikai skatinami stebėti aplinką, klausytis garsų, pastebėti gyvūnų veiklos žymių, tyrinėti skruzdėlynus, ieškoti augalų, gyvūnų pavadinimų žinynuose.

Atliekamos užduotys, žaidžiami edukaciniai žaidimai.

Edukacijos trukmė 1,5val.

Kaina - 4,50 Eur asmeniui

 

 

 

IMG_7441.JPG(Taip pat galimi ir kitokie praktiniai užsiėmimai, pvz. laužo kūrimas, maisto gaminimas gamtoje, naudojimasis mikroskopais, žiūronais, termometrais, kompasais ir kt). - 1val - 4Eur asmeniui

 

 

 

 

IMG_7453.JPG(Edukacijos - teminės pamokos pravedimas). 1val - 3 Eur asmeniui.

 

 

 

 

 

Pažintinės kelionės po Kurtuvėnų regioninį parką su vadovu:

  • Smirdėlės pelkių takas 1val. - 3 Eur asmeniui.
  • Juodlės pažintinis takas 2val. - 6 Eur asmeniui.
  • Pageluvio ežeryno pažintinis takas 2val. - 6 Eur asmeniui.
  • Žygis Jautmalkė– Kurtuvėnai arba Kurtuvėnai – Jautmalkė 1val. - 3 Eur asmeniui

Užsiėmimus (edukacijas, pamokas, keliones) galima apjungti ar kombinuoti tarpusavyje.

Daugiau mokamų paslaugų įkainių rasite: Mokamų paslaugų įkainiai

 

Daugiau informacijos ir registracija tel. 8 685 72288, el. paštu [email protected]

Atnaujinimo data: 2024-03-28