>

Žagarės regioninio parko gamtos mokykla

 

Žagarės RP GM.jpgŽagarės regioninio parko gamtos mokykla drauge su lankytojų centru įsikūrusi viename įspūdingiausių Žagarės miesto kultūros paveldo objektų – Žagarės dvaro rūmuose, kuriuos apsupa didingas Žagarės dvaro parko šlamesys.

Žagarės regioninio parko gamtos mokykla atvira visiems, vykdo gamtosauginį visuomenės švietimą, gamtos ir kultūros vertybių propagavimą, puoselėja teigiamą visuomenės požiūrį į saugomas vertybes ir gamtosaugos svarbą.

Gamtos mokykloje yra organizuojamos įvairios veiklos: edukacijos, žygiai, ekskursijos, kurios skirtos ne tik moksleiviams, bet ir šeimoms bei įvairaus amžiaus grupėms. Praktiniai užsiėmimai vyksta tiek gamtos mokyklos patalpose, tiek ir lauke. Gamtos mokykla veikia ištisus metus ir yra atvira visiems, norintiems pažinti Žagarės regioninį parką.

Jei norite ne tik pakeliauti, bet ir išsamiau susipažinti su Žagarės regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, išsirinkite Jums tinkamiausią edukacinę programą, o norinčius daugiau laiko praleisti Žagarėje, kviečiame atvykti kelioms dienoms ir apsistoti gamtos mokykloje.  Čia yra 28 miegamosios vietos, dvi virtuvės, dušai ir tualetai.

Daugiau informacijos apie Žagarės regioninio parko gamtos mokyklos ir lankytojų centro veiklas ir renginius skelbiame savo Facebook paskyroje.

Žagarės regioninio parko gamtos mokyklos darbo laikas

I -IV 8.00-17.00 

V 8.00-15.45

VI - poilsio diena

VII - poilsio diena

Valstybinių švenčių dienomis gamtos mokykla nedirba (išskyrus gamtos mokykloje vykstančių renginių metu). Prieš šventinę dieną dirbama viena valanda trumpiau.

Informacija tel. +37064511716 arba el. paštu [email protected]

EKSKURSIJOS:

Pažintis su Žagarės dvaro rūmais.jpg„Pažintis su Žagarės dvaro rūmais“. Vienas įspūdingiausių Žagarės miesto kultūros paveldo objektų – Žagarės dvaro rūmai, kuriuose įsikūręs Žagarės regioninio parko lankytojų centras ir gamtos mokykla. Ekskursijos metu susipažinsite ne tik su dvaro rūmų istorija, bet ir apžiūrėsite lankytojų centro ir gamtos mokyklos ekspozicijas: įspūdingų medžioklės trofėjų, senovinių daiktų ekspoziciją „Žagarės krašto istorija“, kurioje – daugiau nei 2000 įvairių XIX – XX a. senų daiktų, surinktų būtent Žagarėje ir jos apylinkėse, interaktyvią ekspoziciją „Dolomito slėpiniai“, vedančią per 10 rūmų kambarių ir pristatančią Žagarės regioninio parko vertybes ir išskirtinumą, bei Žagarės dvaro parką pristatančią naujausią ekspoziciją, kurioje galima pasinerti į virtualią realybę ir susipažinti su XIX a. dvaro gyvenimu.

Trukmė: 1 val.

Kaina asmeniui:

1 val.  4,00 Eur. 

 

 

 

Pažintinė kelionė po Žagarę.jpgPažintinė kelionė po Žagarę. Kviečiame leistis į kelionę po įspūdingąją Žagarę ir susipažinti su vieno seniausių Lietuvos miestų istorija bei įdomybėmis. Ekskursijos metu aplankysite: Žagarės dvaro rūmus ir juose įsikūrusį Žagarės regioninio parko lankytojų centrą bei gamtos mokyklą, Švėtės upės užtvanką, Žagarės atodangą, Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčią su Barboros Žagarietės kripta, Žvelgaičio piliakalnį ir Žagarės ozą bei Naujosios Žagarės Miesto aikštę.   

Trukmė: 1,5 – 3 val. (priklausomai nuo grupės norimo maršruto)

Kaina asmeniui:

1,5 val. 4,50 Eur.    2 val. 6,00 Eur.    2,5 val. 7,50 Eur.    3 val. 9,00 Eur.

 

 

 

Pažintinė ekskursija po Mūšos tyrelio pelkę.jpgPažintinė ekskursija po Mūšos tyrelio pelkę. Kviečiame leistis į kelionę Mūšos tyrelio pažintiniu taku, kurios metu aplankysite išskirtinę gamtinę teritoriją ir joje vingiuojantį ilgiausią Lietuvoje lentų taką pelkėje. Šiame unikaliame žmogaus rankos nedaug paliestame gamtos kampelyje pamatysite tik pelkėje sutinkamas augalų rūšis, išgirsite retų paukščių balsus, o gal pasiseks aptikti ir laumės pėdsakus. Juk pelkės apipintos legendomis ir pasakojimais apie šias būtybes. 

Trukmė: 2,5 val.

Kaina asmeniui:

2,5 val. 7,50 Eur.

 

 

 

Pažintinė kelionė po Žagarės dvaro parką.jpgPažintinė ekskursija po Žagarės dvaro parką. Ekskursijos metu susipažinsite su šimtamečiu  Žagarės dvaro parku. Daugiau nei 70 hektarų plote įvairiais laikotarpiais pasodinti želdiniai supa ne tik XIX a. pastatytus vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus, bet ir kitus įspūdingus angliško tiudorų stiliaus  dvaro sodybos pastatus. Vaikščiodami vingiuotais angliško stiliaus Žagarės dvaro parko takais ir alėjomis galėsite gėrėtis gamtos grožiu, medžių, krūmų, gėlių įvairove, erdvėmis ir kraštovaizdžiu.

Trukmė: 2 val.

Kaina asmeniui:

2 val. 6,00 Eur.

 

 

 

EDUKACIJOS:

Senojo parko dėlionė.jpg„Senojo parko dėlionė“. Edukacijos metu keliausite po šimtmetį skaičiuojantį Žagarės dvaro parką, kur pasodinti želdiniai supa XIX a. pastatytus vėlyvojo klasicizmo stiliaus dvaro rūmus ir kitus dvaro sodybos pastatus. Vaikščiodami parke įrengtais vingiuojančiais takais susipažinsite su dvaro parko augalais, tyrinėsite augalų lapus, žiedus, ieškosite panašumų ir skirtumų, sužinosite, kuo vienas augalas skiriasi nuo kito. Edukacijos metu taip pat išmėginsite jėgas įvairiose parko vietose ieškodami  paslėptų užuominų, o atradę jas visas surinksite senojo parko dėlionę. 

Edukacija organizuojama gegužės – rugsėjo mėn. (1-8 kl.)

Trukmė: 1 val.

Kaina asmeniui:

1 val. 3,00 Eur.

 

Gamtos seklys pelkėje.jpg„Gamtos seklys pelkėje“. Edukacijos metu susipažinsite su trijų tipų pelkėmis, mokysitės atskirti, kuo jos skiriasi, kokia augalijos ir gyvūnijos įvairovė vyrauja pelkėje.  Vaikščiodami išskirtinėje gamtinėje teritorijoje Mūšos tyrelio pelkėje vingiuojančiu ilgiausiu Lietuvoje lentų taku pelkėje atliksite ir užduotis. Tapsite tikrais sekliais, ieškančiais įvairių objektų, kuriuos reikės pažymėti užduočių lape. (1-4 kl.).

Trukmė: 2 val.

Kaina asmeniui:

2 val. 6,00 Eur.

 

 

 

Gamtos dovanos Žagarei.jpg„Gamtos dovanos Žagarei“. Edukacijos metu keliausite po vieną seniausių Lietuvos miestų Žagarę, kuri garsėja ne tik savo istorija ir kultūros paveldu, bet ir išskirtinių gamtinių objektų gausa. Tik čia vingiuoja ilgiausias Lietuvoje ozas, visai prie pat žemės paviršiaus plyti milijonus metų menančios dolomito uolienos, auga ypatinga vyšnių rūšimi vadinamos žagarvyšnės. Dar viena gamtos dovana Žagarei - šaltiniai. Edukacijos metu aplankysite Žvelgaičio šaltinį ir atsigaivinsite jo vandeniu.

Trukmė: 2 val.

Kaina asmeniui:

2 val. 6,00 Eur.

 

 

 

KULTŪROS PASO EDUKACIJOS:

Kultūros pasas-pažintis su Žagarės dvaro rūmais.jpg„Pažintis su Žagarės dvaro rūmais“. Moksleiviai susipažins su Žagarės dvaro rūmais ir juose įsikūrusiu Žagarės regioninio parko lankytojų centru bei gamtos mokykla. Vienas didžiausių lankytojų centrų Lietuvoje nustebins ekspozicijų gausa ir įvairove, o vaikščiodami po rūmų sales pasijusite tarsi filme „Naktis muziejuje“. Edukacijos metu pristatysime dvaro istoriją, kam priklausė šie rūmai ir kokias istorijos paslaptis jie saugo. Interaktyviose ekspozicijose naudodamiesi 3D virtualios realybės akiniais galėsite išvysti teatrališką XIX – ojo amžiaus dvarininkų gyvenimą. Virtualios realybės turas, naudojant mįsles ir užuominas, ves per skirtingas dvaro erdves ir virtualiai susipažindins su išskirtiniais dvaro eksponatais. Jūsų taip pat lauks interaktyvus žaidimas didžiuliame ekrane, kuris supažindins su žymaus XIX - ojo amžiaus dendrologo, Žagarės dvaro parko architekto G.F.F. Kuphaldto darbais, Žagarės dvaro parko augalais ir leis kiekvienam susikurti savo įsivaizduojamą parką. Šios edukacijos metu galėsite pasijusti tikrais dvarininkais ir pažinti jų gyvenimą iš arti: išklausydami, išbandydami, prisiliesdami. Be interaktyvių sprendimų pamatysite įspūdingų medžioklės trofėjų kolekciją, senovinių daiktų bei sporto apdovanojimų ekspozicijas. (5-8 kl.). Trukmė: 1,5 val.   Kaina asmeniui:4,50 Eur.

 

Kultūros pasas - Unikali Žagarės miesto aura.jpg„Unikali Žagarės miesto aura“. Moksleiviai susipažins su unikalia Žagarės dvaro sodyba ir išskirtine aura pasižyminčiu istoriniu Žagarės miestu. Pirmoje edukacijos dalyje atskleisime Jums dvaro istorijos paslaptis, o interaktyviose ekspozicijose galėsite ne tik išvysti XIX a. dvarininkų gyvenimą, bet ir įvairiuose žaidimuose išmėginti savo jėgas. Be interaktyvių sprendimų pamatysite įspūdingų medžioklės trofėjų kolekciją, senovinių daiktų bei sporto apdovanojimų ekspozicijas. Po pertraukėlės edukacija tęsis Žagarės mieste, kur aplankysime buvusią istorinę užtvanką ir malūną, dolomito atodangą, Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčią su Dievo Tarnaitės Barboros Žagarietės kripta, Žagarės senojo miesto vietą, susipažinsime su išlikusia senąja architektūra, akmenimis grįstomis gatvelėmis ir išskirtine miesto aura. (7-10 kl.)

Trukmė: 2 val.

Kaina asmeniui:6,00 Eur.

 

Daugiau mokamų paslaugų įkainių rasite: Mokamų paslaugų įkainiai

Atnaujinimo data: 2024-03-26